Bill Gates
"Většina přelomových událostí ...
je ještě stále před námi."
Staň se jejich součástí a podílej se na vývoji
světa, ve kterém žiješ.
"Kdo se doma nikdy
neujal poutníka,
až v cizině pozná,
jak jsou hostitelé vzácní ..."
čínské přísloví
"Pane, proč jste tu tak sám?"
Dokonalý sportovní výkon potřebuje dokonalé zázemí.
previous arrow
next arrow
Slider

Již 3. ročník robotické soutěže v programování LEGO robotů pro střední školy a odpovídající třídy víceletých gymnázií - Roboti na start proběhl dne 14.2019 na Soukromé střední škole pro marketing a ekonomiku podnikání s.r.o., Most.

Vyzyvatelé soutěže – žáci druhého ročníku specializace IT oboru, v rámci vyučovacího předmětu Robotika, tentokráte vyzvali jako soupeře nejen své spolužáky, ale i žáky ostatních mosteckých středních škol a gymnázií.

Na jejich výzvu však bohužel zareagovali jen dvě školy - Educhem a.s. a SPŠ a SOŠGS, Most, s.r.o. Ostatní se se „omluvili pro velké zaneprázdnění jinými úkoly".

Na startu soutěže se tedy sešlo celkem 6 týmů, z plánovaných dvou vyzývajících týmů a deseti protivníků. Těchto 6 týmů se v přátelské soutěžní atmosféře popasovalo nejen o Putovní pohár soutěže Roboti na start, ale i o zajímavé ceny pro první tři týmy plus tradičně o 3D tištěné medaile a diplomy.

Nejprve se týmy utkali v kvalifikaci jízdy na čas na 3 kola, která učila pořadí a zařazení do soubojových skupin v rámci vyřazovacího pavouka. Již zde bylo na všech týmech vidět, jak moc chtějí vyhrát a riskovat nebo naopak hrát na jistotu. Risk se nakonec nevyplatil týmu B/1 – Matyáš Podraha a Jan Jelínek, který kvalifikaci nedojel a započítával se mu tedy čas 3 minuty. Svoje kvality naopak potvrdil tým Papuánská ještěrka, zkušení harcovníci robotických soutěží, ve složení – Daniel Čirip a Martin Lédl (třetí člen – Jan Kusý se bohužel stal obětí chřipkové nemoci a nemohl se zúčastnit).

Další kola se pak nesla ve znamení vyřazovacích soubojů, kdy proti sobě stály na startovní čáře vždy dva týmy a v závodě na 5 kol vítězil ten rychlejší. Bylo poznat, že některé týmy využily technické přestávky a výrazně poupravili algoritmy i taktiku. V těchto soubojích se dopředu dravě a nekompromisně drala Papuánská ještěrka. Ale ani poražení nekončili, ale dále soupeřili ve větvi poražených týmů, aby se nakonec její vítěz utkal o první a druhé místo celkové soutěže.

Na stupních vítězů se tedy nakonec setkaly tyto týmy: 1. místo – Papuánská ještěrka – Daniel Čirip, Martin Lédl, 2. místo – B/0 – David Stojanov, Dominik Ivančík a Nguyen Le Duy (druháci a vyzyvatelé) a 3. místo Educhem – Ondřej Štefaničák, Miroslav Guhrý, a Tomáš Pochobradský. Těsně pod stupněm vítězů – na 4. místě se pak umístil druhý „cizinec" – Průmysloví bojovníci – Adam Šucha, Jan Rössler a Adam Křivánek.

Všem vítězům a nejen jim, ale všem účastníkům blahopřejeme k reprezentaci svých škol a jsme rádi, že si přišli zasoutěžit a měli snahu něco nového se naučit a nevymlouvali se, že nejsou technicky zdatní.